fbpx Silové zvíře - Šamanka z města

Silové zvíře

Podle tradice několika různých národů se po narození dítěte shromáždí u jeho duše spirituální ochránci. Velkou část z nich tvoří zvířata. Jedno z nich se rozhodne vzít si dítě na starost, chránit ho a předávat mu svou moudrost. Je to jeho silové zvíře. Další typ průvodce může být totemové zvíře.

Silové zvíře chrání, léčí a pomáhá člověku buď celý život, nebo je po jeho boku během delšího časového úseku. Silové zvíře bývá i první pomocník v obdobích duchovního probuzení. Začíná se objevovat ve snech, nebo meditacích. Je to důležitý průvodce na naší cestě, který nám pomáhá s léčením, získáním nových informací, nových vhledů.

Silové zvíře spojuje svět našeho vědomí a nevědomí, světy všední a nevšední reality. Stačí jenom vstoupit a vnímat jeho moudrost a sílu.

silové zvíře 
medvěd
Každý máme svého zvířecího ochránce

Kde potkám své silové zvíře?

Hodně lidí prostě začíná cítit, že v jejich energetickém poli, zkrátka v jejich přítomnosti, je nějaký pomocník. Že se něco mění. Ne okolo nich, ale uvnitř. Hluboké volání duše, touha se napojit na něco, co člověka přesahuje.

 Některým lidem chodí silové zvíře do snů a tam spolu komunikují na různých úrovních. Beze slov, pomocí starých symbolů, barev, energií, pocitů, vzpomínek. Někdo naopak komunikuje se svými průvodci pomocí slov.

Někdo potkává své silové zvíře opakovaně v hmotě, díky znamením a synchronicitám. Vidí opakovaně své zvíře na plakátech, na obalech knih, jako plyšovou hračku dítěte, které zrovna prochází kolem. Najednou je všude a hlásí se o slovo. Už to nejde svádět na „náhodu.“

Vždycky záleží na konkrétním naladění daného člověka. Jak můžete nacítit své silové zvíře a komunikovat s ním, vysvětluji buď v na svých seminářích, nebo i v online semináři Sám sobě šamanem.

Silové zvíře a cesta za ním do Dolního světa

Silové zvíře můžete poprosit o pomoc ve své meditaci, ale podle šamanské tradice je s ním setkání nejintenzivnější v místě, kde žije – tedy v Dolním světě. Dolní svět je jedním z míst, kam se dá dostat během šamanských cest. Má svá specifika a svou sílu. Je to svět silových zvířat, Matky Země, našich předků.

Dále v Dolním světě najdeme o ztracené části duše, které se odešly schovat. Je to svět plný divokosti, našich kořenů. Svět, kde si můžeme léčit svou minulost.

silové zvíře 
lední medvěd
silové zvíře 
vlk

Jaké je silové zvíře?

Silová zvířata mohou být taková, která běžně známe z lesů, vod, pouští… Mohou se objevovat v naší fyzické realitě, byť je třeba nemusíme za celý život vidět na vlastní oči-jaguár, slon, hroch apod. Zároveň to mohou vyhynulá zvířata, která už ani neznáme. Samozřejmě to mohou být i mytická zvířata jako drak, fénix, jednorožec….

Každé silové zvíře si nese moudrost všech minulých, současných i budoucích zvířat svého druhu. Je archetypem. Zároveň má konkrétní vlastnosti, díky kterým bude pomáhat člověku, kterého si vybralo. Objevuje se ve formě energie v nevšedních realitách.

Obvykle člověku pomáhá s harmonizací a dodá mu kvality, které daný člověk postrádá, ale potřebuje na své cestě. Například silové zvíře – had učí, že cesta životem se neobejde bez transformace a jednou za čas je potřeba svléknout starou kůži. Myš nás může učit dívat se na věci z perspektivy, než z jaké nejsme zvyklí. Naučí nás vnímat detaily. Slon nám může dodat trpělivost a podporovat neunáhlená rozhodnutí.

Každé silové zvíře je silné. Mnozí lidé touží po velkých, dravých zvířatech. Přitom naopak potřebují jiné kvality. Ve světě nevšední reality je myš stejně silná jako lev. Každé silové zvíře má své kvality, nikdo není lepší nebo horší.

silové zvíře 22

Jak silové zvíře léčí?

silové zvíře 23

Silové zvíře vám může během šamanské cesty dodat léčení na dvou úrovních:

Co říká literatura

O silových zvířatech toho bylo napsáno mnoho, já bych ráda citovala můj oblíbený příspěvek z knihy Šamanská moudrost od spisovatelky Marielu Lörler:

„Prostřednictvím svých zvířecích příbuzných můžeme dospět ke skutečné síle racionálního úsudku, ke zdravému a prospěšnému lidskému rozumu. Jestliže v sobě znovu rozvineme a naučíme se používat zvířecí podstatu, sílu instinktu, bude naše jednání pramenit z osobního středu a jednotlivé úkoly v sobě vždy ponesou jádro celku.

Když se díváme na zobrazení světců, například čtyř evangelistů  nebo Ježíše, zjistíme, že jsou často zpodobněni s nějakým zvířetem. Tím je vyjádřeno, že člověk dospěje ke své svatosti, celistvosti, pokud zná sílu zvířete a využije ji při vlastních skutcích. Cesta k vyléčení člověka se musí spojit se silou zvířete.

 Za tím to účelem, jak nás učí magické kolo, má každý člověk osobního zvířecího spojence. To znamená, že každému jedinci stojí po boku jeden či více živočichů, kteří mu pomáhají při rozpoznávání a naplňování jeho životního poslání. Je důležité, aby člověk o svých zvířecích spojencích věděl a mohl se sjednotit s jejich silou, která mu pomůže jednat na základě bezpečných instinktů a vždy uplatňovat zdravý lidský rozum.“

silové zvíře 
velryba

Chcete si sami najít svého zvířecího spojence? Podívejte se na seminář Propojení s duchovním průvodcem.

Nevyhovuje vám práce ve skupině, ale přesto se chcete sejít osobně? Podívejte se na možnost individuálního propojení s duchovním průvodcem.

Chcete si seminář přizpůsobit svým časovým možnostem a vyhovuje vám více formát na dálku? Podívejte se na online seminář Sám sobě šamanem.

Detailnější popisy jednotlivých silových zvířat:

silové zvíře
slon

Spojení

Pokud se mnou chcete šamanovat, tak mi napište na email.

Email: konzultace@samanka-z-mesta.cz

Přihlaste se
k odběru

Online seminář

Napsali o mně

5.0
Na základě 11 recenzí
powered by Google
Matěj Čihák
Matěj Čihák
13:06 05 Mar 23
Martina je skvělá! Pokud se zajímáte o šamanismus a chcete se v něm rozvíjet, můžete navštívit její semináře. Nebo pokud jako já řešíte nějaké osobní problémy a hledáte propojení s duchovním světem, můžete zajít na šamanské léčení. Je to jedna z věcí, které mi pomohli a pomáhají na mojí cestě. Díky! *
Tina Hudečková
Tina Hudečková
10:54 15 Feb 23
Moc krásný zážitek, děkuji za nalezení toho co jsem nalézt potřebovala.
Dani 17
Dani 17
20:27 27 Aug 22
Mohu Marti jen doporučit. Úžasná duše... je hrozně fajn. Byla jsem na dvou kurzech co byli peckovní a užila jsem si to... rozhodně mi to mnohé dalo. Já musím říct že jen doufám a to bude asi tak pořád, že se naše cesty znovu střetnou... snad je to vzájemné u mě určitě. Mohu jen doporučit je to nezapomenutelné-ta energie... nádhera. Děkuji!!!♡🦌
Zobrazit všechny recenze
js_loader

Blog