fbpx Silové zvíře liška - Šamanka z města

Silové zvíře liška

Co když se na vaší šamanské cestě nebo během meditace setkáte s liškou? Liška, ať už v bílé či zrzavé variantě, se může ukázat jako vaše silové zvíře. To znamená, že je to váš dlouhodobý ochránce. Taková liška má znalosti, zkušenosti a dovednosti jako všechny lišky, kte žily, žijí a budou žít. Její vědění není omezeno. Zároveň je to ale průvodce přímo konkrétně pro vás, který vám přináší poselství, léčení a sílu. Nebojte se s ním navázat kontakt a poprosit o vedení.

Ale co když už své silové zvíře máte a ukázala se vám poprvé i liška? Může to znamenat, že je to váš specialista na určité téma, se kterým vám bude omezený čas pomáhat. Totemové zvíře.  Nebojte se ji oslovit a zeptat se, s čím vám chce pomoci. Není náhodou, že vám do cesty přišla tato vynalézavá průvodkyně.

Seznámení s liškou jakožto silovým zvířetem

Častokrát dokáže jít v našich stopách a ani si ji nevšimneme. Je to nenápadný doprovod na našich cestách a ukáže se v momentě, kdy bude sama chtít. Umí si najít různé zkratky a cesty, které jsou nám neviditelné. Je to mistryně improvizace, a ne nadarmo se říká, že liška je chytrá. A nejen to. Dokáže nás i přechytračit. Liška je vytrvalá, plánuje dopředu a umí předvídat mnohé události. To jeden z příkladů medicíny, které vám může předávat jako vaše silové zvíře.

liška silové zvíře 2

Liška se nepouští do ničeho, co předtím neprozkoumá či nezhodnotí. Vymýšlí další řešení a vždycky má v záloze „plán B.“ Také je skvělá pozorovatelka, která nabídne více možností během náročného rozhodování. Liška je flexibilní a reaguje podle aktuální situace, má sice své plány, ale nedrží se jich urputně a dokáže improvizovat, pokud je to potřeba. Svou vychytralostí dokáže oklamat další predátory a často převeze i člověka.

Symbolika lišky

Liška je mistryně strategie, ale i tak je pro ni nejdůležitější intuice a instinkty, na které se může spolehnout. Připomíná vám, abyste věnovali pozornost svým vnitřním pocitům. Máte podivné pocity v břiše? Varuje vás před nějakým rozhodnutím celé vaše tělo? Slyšíte ten tichounký hlásek říkající „běž!“? Dejte na něj.

Slyšeli jste někdy, jak se liška směje a řve? Je to zvuk, který vás ve vteřině přenese do divokých lesů, starých časů, kdy nebylo radno po setmění chodit ven a lidé věřili na děsivé démony. Liška nás spojuje s naší divokou stránkou.

Liška (nejen) jako silové zvíře symbolizuje

liška silové zvíře 3

S liškou je také často spojován archetyp šibala a blázna. V tradici Severní Ameriky má tuto roli kojot, v našich geografických podmínkách to může být právě liška, která může být interpretována jako stínová postava zabraňující ustrnutí vědomí. Proto nás občas někdo, nebo něco, musí vykolejit, abychom nezůstávali na místě a neustrnuli.

Liška v legendách a mýtech  

Lidé byli odjakživa fascinováni huňatým ocasem této průvodkyně. V čínských, vietnamských, korejských i japonských příbězích se objevuje devítiocasá liška. Původně se jednalo o čínskou mytologickou postavu, která postupně rozšířila do dalších asijských zemí. Devítiocasá liška byla „měnič – shapeshifter“. Mohla se měnit a vzít na sebe i lidskou podobu. První zmínky o této lišce sahají do pátého století před naším letopočtem. Kulturní odkazy vidíte dodnes, např. v Pokémonech nebo postavě Ahri z populární hry League of Legends.

Ve Finsku a Sápmí je liška spojena s polární září. Lišky podle těchto mýtů běhaly po horách tak rychle, že svým ocasem rozprašovaly zářivé sněhové vločky až do nebe. V nebi tyto barevné třpytivé vločky posílil svit měsíce a hvězd, až vytvořily nádhernou barevnou záři.

Podívejte se na nádherné zpracování tohoto mýtu v následujícím videu:

Ladění se na lišku, pokud ji k sobě chcete přivolat

Vstupujete na lesní mýtinu. Okolo vás jsou vysoké tmavé stromy, ale palouček je ozářený měsícem. Uprostřed skotačí liška, mává svým ocasem ze strany na stranu, běhá po trávě, směje se, dělá různé vylomeniny. Najednou vás zahlédla. Zastaví se, zvážní a pozoruje vás.

Zkoumá a vyhodnocuje. Už ví. Její výraz se změnil, už není vážný. Je přívětivý, s nádechem dobrodružství. Liška zamává ocasem, můžete k ní jít blíž. Když jste skoro u ní, tak se otočí a vyběhne. Následujte jí. Kam vás zavedla? Co vám chce ukázat? Nechte to teď na ní a proběhněte spolu s liškou do míst mimo prostor a čas, kde se vám dostane dalšího poznání.

Chcete se naladit na své průvodce, komunikovat s nimi a nevíte zatím jak?

Nabízím vám seminář na Propojení s duchovními průvodcinebo se objednejte na individuální propojení s duchovními průvodci, pokud nemáte rádi skupiny, nebo si tuto zkušenost chcete užít s přáteli.

Nehodí se vám ani jedna varianta a chcete si průběh semináře přizpůsobit svým časovým možnostem? Můžete se přihlásit na ONLINE SEMINÁŘ Sám sobě šamanem.

Já i duchové se na vás už těšíme!


Kategorie: Práce se spojenci, Silové zvíře

Publikováno: 17:04 1. 12. 2023

Spojení

Pokud se mnou chcete šamanovat, tak mi napište na email.

Email: konzultace@samanka-z-mesta.cz

Přihlaste se
k odběru

Online seminář

Napsali o mně

5.0
Na základě 11 recenzí
powered by Google
Matěj Čihák
Matěj Čihák
13:06 05 Mar 23
Martina je skvělá! Pokud se zajímáte o šamanismus a chcete se v něm rozvíjet, můžete navštívit její semináře. Nebo pokud jako já řešíte nějaké osobní problémy a hledáte propojení s duchovním světem, můžete zajít na šamanské léčení. Je to jedna z věcí, které mi pomohli a pomáhají na mojí cestě. Díky! *
Tina Hudečková
Tina Hudečková
10:54 15 Feb 23
Moc krásný zážitek, děkuji za nalezení toho co jsem nalézt potřebovala.
Dani 17
Dani 17
20:27 27 Aug 22
Mohu Marti jen doporučit. Úžasná duše... je hrozně fajn. Byla jsem na dvou kurzech co byli peckovní a užila jsem si to... rozhodně mi to mnohé dalo. Já musím říct že jen doufám a to bude asi tak pořád, že se naše cesty znovu střetnou... snad je to vzájemné u mě určitě. Mohu jen doporučit je to nezapomenutelné-ta energie... nádhera. Děkuji!!!♡🦌
Zobrazit všechny recenze
js_loader

Blog