fbpx Silové zvíře jelen - Šamanka z města

Silové zvíře jelen

Jak chápat symboliku jelena ve vašich šamanských cestách nebo meditacích?  Jelen se může ukázat jako vaše silové zvíře, které vás bude doprovázet dlouhodobě. Jelen jako silové zvíře má znalosti, zkušenosti a dovednosti jako všichni jeleni, kteří žili, žijí nebo budou žít. Zároveň ale přináší konkrétní poselství přímo pro vás. Je to jeden konkrétní soucitný duch, duchovní průvodce, který se vás rozhodl doprovázet a přinášet vám to, co vy na své cestě potřebujete.

Pokud se vám jelen ukázal na šamanské cestě nově, i když už své silové zvíře máte, tak to může být váš specialista na určité téma – tedy vaše totemové zvíře, které vám po časově omezené období pomůže s něčím, co zrovna řešíte. Pomůže vám v situaci, ve které se zrovna nacházíte.

silové zvíře jelen 1
Pojďte za jelenem. Vezme vás do svého světa.

Zapněte si nyní tuto hudbu a pusťte se do čtení. Čeká vás cesta za jelením průvodcem.

Setkání s jelenem

Jsi v tajemném lese, procházíš jím. Najednou před sebou vidíš ohnutou větev stromu, vytváří krásný oblouk, pod kterým můžeš projít. Snažíš se zahlédnout, co je za touto branou, ale vidíš rozmazaně, krajina nemá tvar. Blížíš se k oblouku a těsně před ním ti dochází, že je to portál. Zastavíš se a prosíš duchy lesa o vstup na toto místo. Za chvíli cítíš jejich souhlas. Můžeš jít kupředu.

Portálem, který se neotvírá všem, vstupuješ mimo prostor a čas. Ti, kteří nerespektují lesní bytosti, jím neprojdou a pokračují dál lesní krajinou. Vstup na posvátné místo je jim odepřen. Ty máš však nyní posvěcení a kráčíš do míst paměti duše, k prastarému duchu lesa.

Zprvu vidíš rozmazaně, jako v mlze. Krajina se začíná zaostřovat postupně. Vidíš stromy s korunami až v nebesích. Mohutné kořeny stromu kroutící se u tvých nohou. Pod hlínou vnímáš pulsující život, v zemi se pořád něco rodí, něco umírá. Z mrtvého se po čase vždy stane živé.

Když se rozplyne i poslední mlha, která ti brání ve výhledu, vychází zpoza stromů ten, na kterého čekáš. Jelen, který v sobě nosí moudrost a sílu všech jelenů. Chvíli váháš, ale pak kráčíš nesměle k němu. On čeká. Trpělivě čeká. Jsi to ty, kdo musí ukázat svou odvahu.

Jeho oči se setkávají s tvými. Při pohledu do jeho očí se ti na chvíli zastaví srdce. Jelenův pohled je magický a zároveň vlastně tak obyčejný. Navzájem se sledujete a vaše energie se spojuje, jste mezi sebou pro následující momenty propojeni. Už nemusíš hledět na překážky po cestě, nezakopneš o kořeny, jsi pod ochrannou silou jelena. Přicházíš k němu. Máš pocit, že králi lesa musíš ukázat úctu. Jemně skloníš hlavu a jelen udělá to samé. Dotýkáte se čelem, je to krásné setkání. Čekali jste na sebe tak dlouho a je to konečně tady.

Už víš, že je to partner, jste si rovni. Hladíš jeho hlavu, mluvíte spolu beze slov. Když nemáš to správné slovo, pošleš jelenovi svůj pocit, emoci, vzpomínku. Jelen chápe. Také k tobě hovoří. Vypráví ti o intuici, o tom, jak vnímat prostředí kolem. Jak vycítit, odkud přichází nebezpečí. On přežívá v lese, ty mezi ostatními lidmi. Kdo tě chce mít za kořist? Kdo krade tvou energii a pozornost? To všechno tě teď jelen učí rozeznávat.

Kdy se objevit v centru dění a kdy naopak hledat svůj klid v samotě? Jak najít svůj klid a naučit se obracet k sobě? Jak propojit božské s hmotou? Nebe se zemí? Jelen připomíná, že se můžeš kdykoliv spojit s tím, co tě přesahuje. S moudrostí, která se tu skrývá. Můžeš si poprosit o světelné vedení ve chvíli, kdy jsi lapen v chapadlech vyčerpání a tmy.

Jelen se opět trochu skloní. Vyzývá tě, ať se dotkneš jeho parohů. Ty teď slouží jako most ke Zdroji, k božskému Světlu. Dotkneš se jich a vnímáš, jak seshora sestupuje příjemná léčivá energie. Může být zlatá, bílá nebo mít jakoukoliv jinou barvu. Skrze parohy se dostává do tebe. Je to ta nejčistější energie Zdroje určená právě pro tebe. Léčení i všechny zprávy jsou určeny jenom tobě.

Zavři nyní na chvíli oči a představ si tuto scénu. Až tvá vize skončí, napiš si své pocity, vjemy, obrazy, symboly, silná slova.

Proudění energie skončilo, pouštíš se parohů a jelenovi děkuješ za setkání. Cítíš, že setkání je u konce. Jelen se na tebe naposledy podívá a podpoří tě. Rychle se otáčí a odbíhá pryč. Za ním se opět vynořuje mlha a chystá se pohltit celé místo, které se pro tebe otevřelo mimo prostor a čas. Otáčíš se a míříš zpět k portálu. Děkuješ lesním bytostem za možnost vstupu na posvátné místo a vycházíš ven. Uděláš pár kroků a otáčíš se zpět směrem k stromové bráně. Síla portálu zmizela, cesta vede dál do lesa, jak kdyby to nikdy nebylo jinak.

Jdeš po cestě dál, avšak sílu, léčení a rady od jelena si neseš v sobě.

silové zvíře jelen 2

Silové zvíře jelen – The Deer’s Cry

Jako další jsem si pro nacítění energie jelena vybrala starou pohanskou báseň The Deer’s Cry, kterou pak ne příliš překvapivě ukradla církev a zakomponovala tam křesťanské prvky a své svaté. Proto vybírám část nezatíženou těmito změnami.

(Nejsem odborný překladatel, tudíž pokud budete znát lepší variantu překladu, prosím klidně mi napište na konzultace@samanka-z-mesta.cz a já text opravím.)

Jelenův pláč

Světlo buď se mnou, Světlo buď přede mnou,

Světlo buď pode mnou, Světlo buď ve mně,

Světlo na mé pravé straně, Světlo na mé levé straně,

Světlo buď okolo mě,

Světlo buď v srdcích všech, kdo na mě myslí,

Světlo buď v ústech všech, kdo o mě mluví,

Světlo buď v očích všech, kdo mě vidí,

Světlo buď v uších všech, kdo mě slyší.

Světlo buď se mnou, až si lehnu, sednu a vstanu.

Dnes vstávám se silou nebe, se září slunce,

se třpytem měsíce, s nádherou ohně,

s rychlostí světla, se svižností větru,

s hloubkou moře, s jistotou země, s pevností kamene.

Silové zvíře jelen – co nás učí?

silové zvíře jelen 3

Když za vámi přijde jelen…

Nebojte se přijmout jeho pomoc. Jelen je zkušený průvodce. Jeho archetyp se objevuje napříč mýty mnoha kultur. Když za vámi přijde jelen, znamená to, že se s jeho pomocí můžete postavit svých strachům. Nenechte si nikým namluvit, že jste až příliš citliví. Obvykle to říkají lidé, kteří citu mají sami málo. Vracejte se bezpečně do svého středu a vymezte si hranice s ohledem na své potřeby.

Nabízím vám seminář na Propojení s duchovními průvodcinebo se objednejte na individuální propojení s duchovními průvodci, pokud nemáte rádi skupiny, nebo si tuto zkušenost chcete užít s přáteli.

Nehodí se vám ani jedna varianta a chcete si průběh semináře přizpůsobit svým časovým možnostem? Můžete se přihlásit na ONLINE SEMINÁŘ Sám sobě šamanem.

Já i duchové se na vás už těšíme!


Kategorie: Práce se spojenci, Silové zvíře

Publikováno: 14:23 18. 4. 2023

Spojení

Pokud se mnou chcete šamanovat, tak mi napište na email.

Email: konzultace@samanka-z-mesta.cz

Přihlaste se
k odběru

Online seminář

Napsali o mně

5.0
Na základě 11 recenzí
powered by Google
Matěj Čihák
Matěj Čihák
13:06 05 Mar 23
Martina je skvělá! Pokud se zajímáte o šamanismus a chcete se v něm rozvíjet, můžete navštívit její semináře. Nebo pokud jako já řešíte nějaké osobní problémy a hledáte propojení s duchovním světem, můžete zajít na šamanské léčení. Je to jedna z věcí, které mi pomohli a pomáhají na mojí cestě. Díky! *
Tina Hudečková
Tina Hudečková
10:54 15 Feb 23
Moc krásný zážitek, děkuji za nalezení toho co jsem nalézt potřebovala.
Dani 17
Dani 17
20:27 27 Aug 22
Mohu Marti jen doporučit. Úžasná duše... je hrozně fajn. Byla jsem na dvou kurzech co byli peckovní a užila jsem si to... rozhodně mi to mnohé dalo. Já musím říct že jen doufám a to bude asi tak pořád, že se naše cesty znovu střetnou... snad je to vzájemné u mě určitě. Mohu jen doporučit je to nezapomenutelné-ta energie... nádhera. Děkuji!!!♡🦌
Zobrazit všechny recenze
js_loader

Blog