fbpx Jak přepsat náročnou zkušenost na léčivý příběh? - Šamanka z města

Jak přepsat náročnou zkušenost na léčivý příběh?

Naše životní příběhy. Z dětství, z partnerského života, naše traumata a ztráty. Jak je vnímáme? Jak se v nich vidíme? Mění se postupně naše role? Dáváme si je víc do kontextu? Jsme k sobě laskavější, když víme, že naše znalosti a náhledy byly tenkrát omezené? Dokážeme se naladit na to, že nejsme tím člověkem, jakým jsme bývali dřív?

Je docela náročné nezůstat uvězněn v příběhu, který si pro sebe vytvoříme. Zvlášť, pokud se jedná o těžkou životní událost. Spoustu věcí si dáváme za vinu, kolikrát rádi zůstáváme v roli oběti a raději obviňujeme druhé.

S přepisováním příběhu pracuji v rámci mého šamanského léčení. Obvykle se dostávám do starých příběhů duše a prvotních zranění. Když se vyléčí toto zranění, má to postupně vliv na všechny životy napříč fungování duše a odrazí se to i v současném. Co se ale už teď podívat na své příběhy z jiné perspektivy? Tak, aby vás minulé události poučily, ale nedefinovaly vaši osobnost.

Postupně se mi k tomuto tématu dostaly dvě výborné knihy. Pokud dáváte přednost duchovněji psané literatuře, šamanskému konceptu a vzletnějšímu jazyku, doporučuji Odvážné snění od Alberta Villolda. Tento autor zde pracuje i s léčivými archetypy zvířat, hodně zkoumá role, jaké v příběhu používáme. Postupně je maže a vámi vytvořená role postupně ztrácí na síle a důležitosti.

Pokud vás baví knihy o seberozvoji, máte rádi přímočarý jazyk a modernější pojetí, doporučuji knihu Benjamina Hardyho s názvem Přepište svůj příběh. Byť energie knih je naprosto jiná, tak obě píšou v podstatě o tom samém. Hardy navíc pracuje s vytvářením si reálných a měřitelných životních cílů.

Jak si tvořit svůj příběh?

Oba autoři připomínají, že s našimi životními zážitky a zkušenostmi můžeme neustále pracovat, proměňovat je, dívat se na ně z různých úhlů pohledu. Není to uzamčená zkušenost, která nás bude definovat do konce života.

Dovolte si pracovat se svým příběhem a nalaďte se na to, aby minulé události nedefinovaly vaši budoucí já. Nemusíte si vaším starým já, vaším příběhem nechat svázat. Podívejte se na sebe s porozuměním a laskavostí.

„Váš pohled na svět toho říká víc o vás než o světě. Váš pohled na minulosti toho říká víc o vás než o minulosti. Z toho plyne, že byste význam měli vytvářet podle svého vytouženého budoucího já. K tomu je třeba záměrně interpretovat všechny zkušenosti, i ty nepříjemné.“

-Z knihy Přepište svůj příběh-

Vaše budoucí já

Následky vytvářejí  vaše budoucí já. Proto je přínosné se v současnosti chovat podle cílů vašeho budoucího já. Hardy ve své knize ani jednou nepoužije slovo „manifestace“, ale přesto je celá kniha o tom, jak správně manifestovat a nastavovat si cíle.

Můžete změnit příběh, který už nezapadá do vašich budoucích plánů. Podívat se na něj z jiného úhlu pohledu, pochopit svoje tehdejší já, které třeba v tu chvíli nemělo dost síly, znalostí, vědomostí a nadhledu. Můžete mu odpustit a posunout se dál z příběhu, který vás definuje a brání vám se posunout dál.

Z osobní zkušenosti můžu říci, že pokud se rozhodnete pro nový životní příběh, často to znamená, že budete muset udělat změny ve svém okolí. Začít chodit na místa, které odpovídají vašemu budoucímu já. Otevřít se novým zážitkům, číst jiné knihy, sledovat jiné pořady, nebát se inspirovat lidmi okolo. A samozřejmě… nejtěžší část: Rozloučit se s lidmi, kteří vás drží ve vašem minulém příběhu a nechtějí vás pustit dál, zesměšňují pokusy o změnu, snižují vaše úspěchy, nechápou nutnou transformaci.

Věřte mi, že i když si myslíte, že už máte ve svém okolí „pročištěno“, tak se často najde někdo, kdo vaše plány a vás samotné shazuje. Možná nenápadnými poznámkami či narážkami. Neustálé šťourání a podrývání sebevědomí. Naučte se na to nacítit a nenechte se v takovém případě odradit.

Otevřít se změně

každý má svou verzi příběhu. Každý si pamatuje jiné věci a nahlíží jinak.

Nalaďte se na proces, kdy se vaše minulé příběhy mohou měnit, ohýbat, nezůstávají neměnné. Mění se s vámi. Nemusíte ho vyprávět ostatním, důležité je, jak ho vyprávíte sobě. Z negativní a náročné zkušenosti se může stát pozitivní. A pokud ne přímo pozitivní, tak taková, která vás někam posunula. Přispěla k vaší transformaci.

Z pocitu nedostatku se přesouváte k pokroku. Začnete se cítit jak vítěz, ne jako oběť či poražený.

Když se naučíte dívat se na svou minulost jinak, poučíte se z ní a vyléčíte své minulé já, tak se můžete dál vyvíjet a růst. Hardy ve své knize nahazuje různé otázky, které si můžete vypracovat jako cvičení.

1. Soustředit se místo nedostatku na pokrok

Jaký pokrok se vám podařil v posledních 5 letech?

Jak jste se změnili, čeho se vám podařilo zbavit?

Jaký úspěch se vám podařil v posledních 90 dnech?

2. Změnit negativní události na uvědomění a lekce

Jaké přínosy a ponaučení měla tato negativní událost?

Jak vás v životě posunula a co jste si uvědomili?

3. Rozhovor s vaším já

Dopřejte si rozhovor s vaším starým/mladším já, které náročnou událost zažívalo. Posilněte ho na tuto cestu, odpusťte mu. Řekněte mu, co jste tenkrát potřebovali opravdu slyšet. Obejměte ho.

4. Přijměte nový příběh

„Vzpomínka není jen obraz vytvořený cestou v čase zpět k původní události – může to být obraz, který je nějak pokřivený tím, jak jste si ho vybavovali dřív. Vaše vzpomínka na nějakou událost může být s každým dalším připomenutím méně přesná, až může být nakonec úplně pravdivá.“ – Donna Bridge

Nyní je prostor si vytvořit novou verzi toho, co se stalo a přijmout ji. Je to příběh, který odpovídá přáním a plánům vašeho budoucího já. Příběh plný poučení, léčení a růstu. Příběh, ve kterém už nejste oběť.

Šamanský vhled

Pokud chcete použít šamanské techniky, tak se samozřejmě za novým léčivým příběhem můžete vydat za svými duchovními průvodci, především silovým zvířetem. Protože v Dolním světě je prostor pro léčení minulosti. Dopřejte si šamanskou cestu ať zjistíte, co vám spojenci doporučují.

Můžete si také zavolat odborníka na transformaci, medicínu jaguára, který nemilosrdně ničí vše, co už vám neslouží.

Pokud vás láká práce s duchovními průvodci více, podívejte se na můj ONLINE SEMINÁŘ Sám sobě šamanem.

Můžeme se vidět i naživo v rámci šamanských seminářů, či si můžete domluvit individuální setkání na Propojení s duchovními průvodci.

Já i duchové se na vás už těšíme!


Kategorie: S láskou k sobě

Publikováno: 11:45 24. 2. 2023

Spojení

Pokud se mnou chcete šamanovat, tak mi napište na email.

Email: konzultace@samanka-z-mesta.cz

Přihlaste se
k odběru

Online seminář

Napsali o mně

5.0
Na základě 11 recenzí
powered by Google
Matěj Čihák
Matěj Čihák
13:06 05 Mar 23
Martina je skvělá! Pokud se zajímáte o šamanismus a chcete se v něm rozvíjet, můžete navštívit její semináře. Nebo pokud jako já řešíte nějaké osobní problémy a hledáte propojení s duchovním světem, můžete zajít na šamanské léčení. Je to jedna z věcí, které mi pomohli a pomáhají na mojí cestě. Díky! *
Tina Hudečková
Tina Hudečková
10:54 15 Feb 23
Moc krásný zážitek, děkuji za nalezení toho co jsem nalézt potřebovala.
Dani 17
Dani 17
20:27 27 Aug 22
Mohu Marti jen doporučit. Úžasná duše... je hrozně fajn. Byla jsem na dvou kurzech co byli peckovní a užila jsem si to... rozhodně mi to mnohé dalo. Já musím říct že jen doufám a to bude asi tak pořád, že se naše cesty znovu střetnou... snad je to vzájemné u mě určitě. Mohu jen doporučit je to nezapomenutelné-ta energie... nádhera. Děkuji!!!♡🦌
Zobrazit všechny recenze
js_loader

Blog