fbpx 7 věcí, které bych chtěla vědět předtím, než jsem začala podnikat - Šamanka z města

7 věcí, které bych chtěla vědět předtím, než jsem začala podnikat

Varování: Tento článek není duchovní

Svoje podnikání jsem oficiálně vykopla v půlce února roku 2020, doslova pár týdnů před covidovým šílenstvím. Předtím jsem hledala práci na půl úvazku, kterou bych mohla spojit s šamanováním. Nepodařilo se, tak jsem se rozhodla do toho jít naplno. Dodělala jsem web, nacenila svoje služby, rozjela jsem víc Instagram a založila stránky na FB.

A čekala jsem, jak mi začnou hned psát klienti. Tomu se už dnes směju. Stačila jsem nasbírat pouze pár zkušeností, než přišly lockdowny. A najednou přišla díky příteli a přátelům konečně tolik žádaná práce na částečný úvazek, která mi zaplatila účty. První rok jsem se rozhodně šamanskou prací neuživila, hlavní příjmy šly z psaní různých PR textů, tlumočení pro cizince na úřadech a nějakých nárazových brigád. Pak to bylo lepší, každopádně tady jsem se rozhodla sepsat, co mě od té doby podnikání naučilo.

1. Najít si mentora

Pokud o podnikání na začátku vůbec nic netušíte, najděte si někoho, kdo vám pomůže. Já na začátku šíleně tápala, ani jsem netušila, že existují lidi, co s podnikáním poradí. Jenomže, s mentory a kouči se dneska roztrhl pytel, tak jak najít toho nebo tu pravou? Samozřejmě každý máme jiné požadavky a každému vyhovuje jiný typ energie a člověka. Za mě bych to shrnula takto:

2. Nejvíc se vyplatí každodenní práce

Rutina, každodenní práce, disciplína. Chtěla jsem být bohém a vést podnikání jenom pomocí intuice, kreativních nápadů, mojí aktuální nálady a energie. Ale ono to tak úplně nejde. Vidím, že mému podnikání nejvíc prospívá každodenní soustavná činnost.

Každý den udělat něco, i když nemám náladu.

4. Plno činností vám nikdo nezaplatí

Tohle je vlastně jasné, ale na mě to dolehlo až po začátku podnikání: psaní článků na web, komunikace s klienty, organizace seminářů, další studium a docházení na semináře, vytváření obsahu na sociální sítě, úklid prostoru… za tohle vám nikdo nezaplatí. Tohle všechno si musíte zahrnout do své cenotvorby.

5. Víc sebevědomí

Zvlášť první dva roky jsem neměla při podnikání moc velké sebevědomí. Srovnávala jsem s ostatními, neustále ve mně něco hlodalo. Pořád jsem si nepřipadala dost. Říkala jsem si, jestli klientům nabízím stejnou kvalitu, jako ostatní. A víte, jaké zjištění mi pomohlo?

Když jsem zjistila, že ostatní nejsou nijak výrazně lepší než já. Akorát plno lidí umí svoje činnost lépe „okecat“ a dokážou lépe prodávat. To je celé. Sebevědomí přichází s časem a zkušenostmi, ale i tak bych si přála, abych ho na začátku měla víc a nedělala se menší, než jsem byla.

Buďte sami sebou a nesrovnávejte se s ostatními.

6. Pozor na spolupráce a lidi okolo

Prověřujte si záměry lidí, kteří se k vám chtějí přidat v rámci podnikání. Jaké jsou důvody toho, že s vámi chtějí spolupracovat nebo rozjet společný projekt? Co z toho budete mít vy, co z toho budou mít oni?

Jak na vás ti lidé působí? Co říká intuice? Jak se s nimi cítíte? Budete se společně posouvat a motivovat se navzájem? Nebo to bude táhnout jenom jeden?

Prověřujte, i když jde o podnikání v oblasti duchovna. Pořád je to byznys.

7. Silné a slabé měsíce

Když jsem někdy na začátku roku 2021 pustila do sledování všech těch byznys mentorů a koučů, tak jsem měla pocit, že dělám všechno špatně. Čest výjimkám, ale téměř všichni tvrdili, že když budete ve svém flow, najdete svoje světlo, svůj hlavní dar duše, budete podnikat ze své hlavní energie apod., tak se vám najednou otevře finanční hojnost a je to vlastně všechno na vás.

Po mých zkušenostech prostě musím za sebe říct, že tomu nevěřím. I tady vnímám silné a slabší měsíce, přičemž si myslím, že každý podnikatel to může mít jinak.  U sebe vnímám 2 velmi slabé měsíce – červen a prosinec.

V červnu nejspíš všichni vyrazí ven do přírody, protože se konečně výrazně oteplí. Plno lidí navíc v tuto dobu plánuje letní dovolenou, řeší co s dětmi před prázdninami, končí školní rok… Aspoň tak to vnímám já.

A prosinec nejspíš analyzovat ani nemusím. Osobně jsem udělala to samé – všechny semináře a terapie jsem si rovnou naplánovala na další rok a advent jsem věnovala rodině, vánočním radovánkám, bilancování, loučení se starým, uvolňování ze starých energií.

Umělkyně: Iris Esther

Snad vás tento článek inspiroval a třeba vám v něčem pomůže. Pokud vám zajímá začátek mého podnikání a první strachy a bloky s ním spojené, podívejte se na tento článek.

Pokud vás naopak zajímá více z šamanismu, podívejte se na můj online seminář Sám sobě šamanem, kde se naučíte šamansky cestovat a setkáte se svými duchovními průvodci.

A jestli máte zájem spíše o individuální péči, můžeme se domluvit na šamanském léčení.

Já i duchové se na vás už těšíme!


Kategorie: Více o mně

Publikováno: 11:48 4. 2. 2023

Spojení

Pokud se mnou chcete šamanovat, tak mi napište na email.

Email: konzultace@samanka-z-mesta.cz

Přihlaste se
k odběru

Online seminář

Napsali o mně

5.0
Na základě 11 recenzí
powered by Google
Matěj Čihák
Matěj Čihák
13:06 05 Mar 23
Martina je skvělá! Pokud se zajímáte o šamanismus a chcete se v něm rozvíjet, můžete navštívit její semináře. Nebo pokud jako já řešíte nějaké osobní problémy a hledáte propojení s duchovním světem, můžete zajít na šamanské léčení. Je to jedna z věcí, které mi pomohli a pomáhají na mojí cestě. Díky! *
Tina Hudečková
Tina Hudečková
10:54 15 Feb 23
Moc krásný zážitek, děkuji za nalezení toho co jsem nalézt potřebovala.
Dani 17
Dani 17
20:27 27 Aug 22
Mohu Marti jen doporučit. Úžasná duše... je hrozně fajn. Byla jsem na dvou kurzech co byli peckovní a užila jsem si to... rozhodně mi to mnohé dalo. Já musím říct že jen doufám a to bude asi tak pořád, že se naše cesty znovu střetnou... snad je to vzájemné u mě určitě. Mohu jen doporučit je to nezapomenutelné-ta energie... nádhera. Děkuji!!!♡🦌
Zobrazit všechny recenze
js_loader

Blog