fbpx Jak potěšit lesní bytosti a duchy - Šamanka z města

Jak potěšit lesní bytosti a duchy

Les obývá plno úchvatných bytostí z jemněhmotného světa. Víly, skřítci, dryády, duchové lesa, dévy, elfové. Každý má svůj úkol a náplň. Nemusíme je sice vidět, ale každý vnímavý člověk měl při procházce v lese určitě tušení, že tam „není sám.“

víla 
veverka 
pohádka
V lese je plno bytostí, stačí jenom vnímat všemi smysly.

V duchovním světě se o krásu a klid lesa dělíme s jinými bytostmi. Nejlepší je, pokud je toto soužití harmonické. Tak se les může ukázat v celé své kráse a má úžasně léčivé účinky. Každá tato bytost nebo duch má svůj úkol. My jim můžeme svou činností v lese výrazně pomoci. Co můžeme udělat?

Úklid

Lesu výrazně ulevíte, když do něj přijdete s taškou a cestou zpět seberete co nejvíc odpadků. Každý sebraný sáček a PET láhev pomůže bytostem, aby se opět mohly starat o svou rostlinku. Les vám za tohle opravdu poděkuje!

skřítek
lesní bytost

Přinést jídlo pro zvířata  

Hmyzu ubývá, prostředí se neustále mění a zvířata nemají co jíst. I ona tvoří velkou část lesa a bylo smutné, kdyby postupně mizela. Proto je lepší se podívat na specializované stránky, které radí, kdy a čím zvířata krmit. Se suchým pečivem tam raději nechoďte, zvířata potřebují vitamíny, ne ucpat žaludky.

Obětiny a dary

Všechno, co potěší smysly lesních duchů. Pokud do lesa berete dárky, tak pouze z přírodních materiálů, které se můžou v lese rozložit a nenadělají tam nepořádek. Tady přidávám pár tipů pro inspiraci.

runa 
rituál
Častokrát vyrobím minioltář podle momentální nálady. Tady s ochrannou runou Algiz

Lapače a jiné ozdoby

Duchům vyrábím lapače, do kterých během tvorby zapletu nějaký záměr či energii. Nejčastěji ochranu, nebo to, aby přitahovali lidi, kteří se také rádi starají o les. Čas od času některé obměňuji, hlavně ve chvíli, když ztrácejí formu, nebo mám pocit, že předaly všechnu sílu, kterou mohly.

lapač snů

Mandaly a oltářky

Vyrábění mandal a malých oltářů z květů, šišek, žaludů, lístků je krásná práce, která na místě vytvoří nádhernou energii a silové místo. Nemusíte být nijak umělecky talentovaní a navíc se dá krásně improvizovat s tím, co právě najdete.

rituál 
růže

Domečky pro víly nebo skřítky

Domečky pro víly staví děti i dospělí! Co k nim říci? Vypadají krásně, potěší jemné lesní bytosti, je radost je vyrábět a v lese neokouzlí jenom duchy, ale i jiné lidi, kteří se určitě nechají inspirovat k podobné činnosti. Mě se líbí tvorba Zelené čarodějky, která se na svém blogu věnuje hlavně bylinkám, pohanství a Luně. A staví takovéhle krásné domečky!

studánka 
domeček pro víly
domeček pro víly
les

Poděkovat pařezům

Ač je strom useknutý, tak pod zemí funguje dál.  Stará se o okolní stromy, dává prostor mechu a stále vyživuje okolí. Je hezké stromu poděkovat, že tu s námi byl a také za to, co pro ostatní stále dělá.

pařez 
rituál

Zvyšování vibrací

Zní to jako složitá činnost, ale není. Já osobně třeba během procházky myslím na to, jak s každým výdechem posílám lesu sílu a lásku. Někdy zavřu oči a představuji si, jak všude kolem září léčivé světlo. Občas na svůj oblíbený lesík myslím v meditacích a vizualizuji si, jak by mohl v budoucnu vypadat-tedy čistý, bez odpadků a s láskou opečovávaný.

A poslední varianta je jednoduchá, ale velmi silná-prostě si užijte čas strávený v lese. Buďte tam s dobrou náladou, smíchem, uvolněností a radostí. V respektu a s láskou. Přesně takové vyzařování les velmi posílí.

víla
žába
lesní bytost

Kategorie: Práce se spojenci

Publikováno: 19:40 8. 4. 2020

Spojení

Pokud se mnou chcete šamanovat, tak mi napište na email.

Email: konzultace@samanka-z-mesta.cz

Přihlaste se
k odběru

Online seminář

Napsali o mně

5.0
Na základě 11 recenzí
powered by Google
Matěj Čihák
Matěj Čihák
13:06 05 Mar 23
Martina je skvělá! Pokud se zajímáte o šamanismus a chcete se v něm rozvíjet, můžete navštívit její semináře. Nebo pokud jako já řešíte nějaké osobní problémy a hledáte propojení s duchovním světem, můžete zajít na šamanské léčení. Je to jedna z věcí, které mi pomohli a pomáhají na mojí cestě. Díky! *
Tina Hudečková
Tina Hudečková
10:54 15 Feb 23
Moc krásný zážitek, děkuji za nalezení toho co jsem nalézt potřebovala.
Dani 17
Dani 17
20:27 27 Aug 22
Mohu Marti jen doporučit. Úžasná duše... je hrozně fajn. Byla jsem na dvou kurzech co byli peckovní a užila jsem si to... rozhodně mi to mnohé dalo. Já musím říct že jen doufám a to bude asi tak pořád, že se naše cesty znovu střetnou... snad je to vzájemné u mě určitě. Mohu jen doporučit je to nezapomenutelné-ta energie... nádhera. Děkuji!!!♡🦌
Zobrazit všechny recenze
js_loader

Blog