fbpx Stranger Things: Proč je tato scéna tak důležitá? - Šamanka z města

Stranger Things: Proč je tato scéna tak důležitá?

4. řada Stranger Things je tady a fanoušci šílí. Nejvíce skloňovaná je část 4. epizody, ve které Max zvítězí nad démonem Vecnou. Zachraňuje ji oblíbená píseň a parta kamarádů. Proč je tahle scéna tak důležitá?

Vecna se objevuje těm, kteří bojují s pocity viny, s depresí, mají úzkosti a myšlenky na sebevraždu. Démon symbolizuje všechny tyto náročné stavy, se kterými se tolik lidí musí vypořádat na každodenní bázi. Hlodá do jejich nejtemnějších stínů, probouzí pocity viny, pomalu své oběti deptá, psychicky vysiluje a ničí. Přesvědčuje, že život v běžném světě pro ně není možný a oni mají život i životní sílu odevzdat jemu. Ukončit to, vzdát se.

Max bojuje o svůj život.

Netflixu se skvěle podařilo natočit a vizuálně ukázat, jak se cítí lidí během těchto psychicky náročných stavů. Konečně to někdo názorně předvedl všem – lidé, kteří si podobnými stavy procházejí, se ve scéně vidí. Lidé, kteří si to neumí představit, teď mají díky seriálu aspoň tušení, co lidé s úzkostí, depresí a myšlenkami na sebevraždu zažívají. A to je sakra důležité.

Max se viní za smrt svého bratra a zalézá do větší a větší ulity. Toho využívá Vecna a dívku prokleje. Dochází k boji, ale Max na to není sama. Pomáhá jí oblíbená píseň, která otevírá portál zpět do jejího světa. Dívka začne levitovat, finální boj začíná a v tu chvíli se i ozývá se právě sloka /If I only could/I’d make a deal with God/And I’d get him to swap our places/. Vyměnila by si Max místo s mrtvým bratrem, nebo se rozhodne přežít?

S dalším textem perfektně vybrané písně od Kate Bush přichází vzpomínky na kamarády, na okamžiky štěstí, na momenty, díky kterým se na světě vyplatí zůstat. Max se rozhodne bojovat. Opět motivovaná písní – /C’mon, angel, c’mon, c’mon, darling/ oslabí  Vecnu a utíká ze všech sil k portálu, zpátky k sobě.

Max tak nebojuje jenom za sebe, ale za všechny, kteří se s tak náročnými stavy musí vypořádat. V jedné diskuzi jsem četla, že tahle scéna má potenciál nejen motivovat, ale dokonce zachraňovat životy. Připomenout člověku, kvůli jakým momentům se tady na světě vyplatí zůstat. Ukazuje silný způsob léčení v časech, kdy je nejhůř. Souhlasím.

Velmi podobně funguje i šamanské léčení – vytvoření mostu, portálu mezi dvěma světy a pomoc duši v oblastech, kde to potřebuje nejvíc. A častokrát je léčením právě píseň, vzpomínka, obraz, slovo, pocit. A to šaman přináší zpět klientovi. Vytváří prostor pro léčení, pro návrat zpátky k sobě. Pro návrat duše domů.


Kategorie: Duše a my

Publikováno: 9:12 8. 6. 2022

Spojení

Pokud se mnou chcete šamanovat, tak mi napište na email.

Email: konzultace@samanka-z-mesta.cz

Přihlaste se
k odběru

Online seminář

Napsali o mně

5.0
Na základě 11 recenzí
powered by Google
Matěj Čihák
Matěj Čihák
13:06 05 Mar 23
Martina je skvělá! Pokud se zajímáte o šamanismus a chcete se v něm rozvíjet, můžete navštívit její semináře. Nebo pokud jako já řešíte nějaké osobní problémy a hledáte propojení s duchovním světem, můžete zajít na šamanské léčení. Je to jedna z věcí, které mi pomohli a pomáhají na mojí cestě. Díky! *
Tina Hudečková
Tina Hudečková
10:54 15 Feb 23
Moc krásný zážitek, děkuji za nalezení toho co jsem nalézt potřebovala.
Dani 17
Dani 17
20:27 27 Aug 22
Mohu Marti jen doporučit. Úžasná duše... je hrozně fajn. Byla jsem na dvou kurzech co byli peckovní a užila jsem si to... rozhodně mi to mnohé dalo. Já musím říct že jen doufám a to bude asi tak pořád, že se naše cesty znovu střetnou... snad je to vzájemné u mě určitě. Mohu jen doporučit je to nezapomenutelné-ta energie... nádhera. Děkuji!!!♡🦌
Zobrazit všechny recenze
js_loader

Blog