fbpx Můj oblíbený příběh o shape-shiftingu a vysvětlení šamanky, jak ho provádí - Šamanka z města

Můj oblíbený příběh o shape-shiftingu a vysvětlení šamanky, jak ho provádí

Z knihy Šaman, mudrc, léčitel od Alberta Villolda:

Doña Laura spolupracovala s Antoniem při léčení. Vyučili se svého umění v horách u týchž učitelů. Byla to ostrá, stará čarodějnice, jeden z nejděsivějších lidí, jaké jsem kdy potkal. Viděla přímo do lidí a u plamene svíčky se zdálo, že se její rysy proměňují, nos se stává zahnutým zobákem a její oči očima sokola. Nesouhlasila s tím, že mě Antonio učil vědění, které podle ní patřilo jen indiánům. Teprve, když jsem dovršil přechodové rituály, a sám se stal kurak akuyekem, přestal mě nazývat „chlapcem“ a stali jsme se přáteli.

Nikdy jsem si její pohrdavost nebral osobně. Byla krutá k vlastním studentům, a když vyvedli nějaký mimořádně hloupý kousek, bila je holí. Její úsměv, byť sebekratší, měl větší cenu než pochvaly jakéhokoliv jiného učitele. Vedla léčitelské společnosti a měla totéž postavení a vysokou hodnost jako Don Antonio. Navíc se uměla převtělovat (shape-shifting). Zatímco většina šamanů mohla cestovat ve snech a v podobě ducha orla či jaguára, Laura toho dosahovala za bdělého stavu a jasného denního světla.

shape-shifting 1

Uměla splynout s kondorem a létat s jeho tělem podle své vůle, snášet se do roklí nebo letět stovky kilometrů nad zemí a rozjímat o krajině pod sebou. Jednou Lauru na úpatí hory Ausangate popichoval jeden z jejích studentů, malý zavalitý indiánský chlapík jménem Mariano, který měl skvělý smysl pro humor a dar sbírat léčivé rostliny, ale jinak se mu dařilo kazit téměř vše ostatní. „Jak poznám, že jsi v kondořím těle ty a ne pouze moje představa?“ zeptal se. Stál jsem asi čtyři metry opodál v našem táboře s Donem Antoniem. Vzduch zhoustl napětím a Antoniovi přeběhl po tváři slabý úsměv. Všichni jsme byli dost chytří na to, abychom s touto stařenou nediskutovali, a teď jsme pozorně očekávali její odpověď.

„Je nějaký rozdíl mezi realitou a představou?“ odpověděla mírně. Zklamaně jsme se po sobě podívali.

Blížil se soumrak a půl tuctu z nás vyrazilo nasbírat chrastí a masto, suché lamí bobky, které se tak vysoko v horách používají jako palivo. Za půl hodiny jsme se všichni sešli v táboře, až na Mariana. Většina Lauřiných studentů byly ženy, které zbývající dva učně mužského pohlaví nazývaly ženskými jmény, když toho zrovna nebyli. „Kde je María?“ posmívaly se s lehkostí. „Asi se ztratila,“ uchechtla se jedna.

shape-shifting 2

Viděl jsem, že se Antonio začíná obávat. Nacházeli jsme se na druhé nejvyšší hoře Jižní Ameriky, kde stále vládla zima. Za půl hodiny měla teplota klesnout pod bod mrazu. Pokynul mi a ještě jednomu muži, abychom šli Mariana hledat. Právě jsme vyráželi, když jsme zahlédli, jak se vleče směrem k táboru. Měl zkrvavený obličej a sotva stál na nohou.

Přenesli jsme Mariana do našeho stanu. Zadní stranu bundy měl rozřezanou, na bíle podšívce rudé skvrny od krve. Řez prošel oblečením, roztrhl mu kůži a zanechal na zádech tři hluboké díry podobné stopě po zvířecích drápech. Žádali jsme Mariana, aby nám řekl, co se stalo, ale on je vrtěl hlavou a tvrdil, že spadl a pořezal si obličej o led. Později v noci jsme zaslechli, jak se omlouvá Doñe Lauře. Vypadalo to tak, že se na něj z oblaků snesl obrovský kondor a pokusil se ho odnést. Kondoři jsou známí tím, že unést i dospělou ovci. Se zvířetem ve spárech vzlétnou do výšky desítek metrů a pustí je na kameny, aby je usmrtili.

Během několika let jsme se Donou Laurou stali přáteli. Jednoho dne mi pověděla, že tajemství, převtělování tkví v poznání, že se nijak nelišíme od ničeho jiného ve vesmíru, nejsme lepší ani horší. Jakmile na buněčné úrovni pochopíš, že jsi přesně stejný jako vše ostatní, že nejsi ani důležitější než hmyz, ani podstatný než Slunce, pak na sebe můžeš vzít jakoukoliv formu chceš, ať už je to kondor nebo strom.

shape-shifting 3

Můžeš se dokonce stát pro ostatní neviditelným. Laura mi objasnila, že šamanka musí ovládnout umění neviditelnosti, aby k sobě nepřitahovala pozornost. Antonio to dokázal. Pro katolickou církev byl neviditelným. Nikdo nevěděl, kým je, a tak měl veškerou svobodu změnit svět. „Můžeš dosáhnout čehokoli,“ řekla mi jednou, „jsi-li ochotný přenechat zásluhy ostatním.“

Tip: Pokud si chcete užít téma shape-shiftingu v beletrii doporučuji knihu Čaroprávnost od Terryho Pratchetta. Fanoušci Bábi Zlopočasné vědí.

shape-shifting 4
Bábi Zlopočasná se spojovala se zvířaty často. Až se lidé v okolí báli, jestli není mrtvá.

Shape-shifting vás nenaučím, ale pokud se chcete se svým silovým zvířetem propojit na šamanských cestách v nevšedních realitách a světech, jsem tu pro vás. Zkušenost je stejně hluboká a silná. Na svá mocná křídla vás může vzít ptačí průvodce a proletět se s vámi, můžete v džungli sedět na zádech běžícího tygra, nebo poslouchat uklidňující zvuky oceánu s velrybou po boku.

Podívejte se na můj online seminář Sám sobě šamanem, nebo přijďte osobně na individuální sezení či seminář. Všechny informace na najdete v biu, kde je odkaz na moje webové stránky.

Já i duchové se na vás už těšíme!


Kategorie: Duše a my

Publikováno: 10:54 13. 2. 2023

Spojení

Pokud se mnou chcete šamanovat, tak mi napište na email.

Email: konzultace@samanka-z-mesta.cz

Přihlaste se
k odběru

Online seminář

Napsali o mně

5.0
Na základě 11 recenzí
powered by Google
Matěj Čihák
Matěj Čihák
13:06 05 Mar 23
Martina je skvělá! Pokud se zajímáte o šamanismus a chcete se v něm rozvíjet, můžete navštívit její semináře. Nebo pokud jako já řešíte nějaké osobní problémy a hledáte propojení s duchovním světem, můžete zajít na šamanské léčení. Je to jedna z věcí, které mi pomohli a pomáhají na mojí cestě. Díky! *
Tina Hudečková
Tina Hudečková
10:54 15 Feb 23
Moc krásný zážitek, děkuji za nalezení toho co jsem nalézt potřebovala.
Dani 17
Dani 17
20:27 27 Aug 22
Mohu Marti jen doporučit. Úžasná duše... je hrozně fajn. Byla jsem na dvou kurzech co byli peckovní a užila jsem si to... rozhodně mi to mnohé dalo. Já musím říct že jen doufám a to bude asi tak pořád, že se naše cesty znovu střetnou... snad je to vzájemné u mě určitě. Mohu jen doporučit je to nezapomenutelné-ta energie... nádhera. Děkuji!!!♡🦌
Zobrazit všechny recenze
js_loader

Blog