fbpx Zákulisí vzniku knihy: 4. část – Jak jsem oslovila nakladatelství - Šamanka z města

Zákulisí vzniku knihy: 4. část – Jak jsem oslovila nakladatelství

Je začátek září 2023 a já jsem zhruba v půlce rukopisu. Začínám mít pochybnosti, jestli to celé někam vede. Vnitřní kritik mi nešeptá, ale křičí do hlavy pokaždé, když sednu k psaní: „Co když je to úplná kravina? Bude to vůbec někdo číst?  Přináším něco nového? Má to nějakou kvalitu?“ Prostě KRIZE.

Přes léto jsem tak občas pokukovala po různých tematických nakladatelstvích, která by mohla téma duchovního probuzení a šamanského cestování, psané formou odlehčeného románu, zajímat. Ale co jsem tak slyšela, tak všude bylo doporučováno posílat dokončený rukopis. Ten jsem zatím neměla. Pak jsem si pročítala stránky nakladatelství Portál. Ti poptávali ukázku max. 20 normostran. Dále mají na svých stránkách rozsáhlý dotazník ohledně autora, rukopisu, cílové skupiny, možné propagace… Dohromady 15 bodů, které musí autor vyplnit.

Měla jsem nutkání to vyzkoušet

Moc jsem si nefandila, protože Portál vydává hlavně odbornou literaturu, ale všimla jsem si, že v edičním plánu měli i nějakou knihu o modlitbách… Tak jsem si řekla, že za zkoušku nic nedám. Jejich dotazník jsem vyplňovala asi 3 dny, než jsem byla spokojená. Zároveň jsem kamarádce editorce/korektorce, poslala požadovaných 20 normostran k úpravě.

Odeslala jsem celý „balíček“ a už druhý den mi přišla zamítavá, ale velmi milá odpověď od šéfredaktora. Není to jejich žánr, ale moc drží palce na další cestě. Byla jsem překvapená, že se vůbec někdo ozval. Běžně nakladatelství mají na webu informaci, že pokud se neozvou do dvou měsíců, rukopis byl automaticky zamítnut.

Štěstí přeje připraveným

Paradoxně mě to docela nakoplo a hlavně – měla jsem zeditovanou a opravenou ukázku rukopisu a vyplněný rozsáhlý dotazník, díky kterému jsem se dozvěděla o své knize plno nových věcí. I když se nechystáte posílat svůj rukopis do Portálu, doporučuji vám zkopírovat si jejich otázky a odpovědět si na ně předtím, než budete svůj rukopis někam posílat. Je to zdlouhavé, ale nesmírně přínosné!

Uklidnila jsem se, pustila se do psaní a za měsíc jsem na možnost poslání rukopisu podívala důkladněji. Nakladatelský dům Grada mi přišel na první pohled moc velký, ale pak jsem projela i jeho značky, a právě Alferia se zabývá spiritualitou a seberozvojem. I mi pak došlo, že nějaké knihy z jejich „stáje“, jsem si s chutí přečetla. Tak jsem poslala ukázku do všeobecného dotazníku Grady. Byla jsem více uvolněná. Říkala jsem si, že stejně o tolik nejde a hlavní bude, až budu někam posílat dokončený rukopis.

Takto si přála působit má kniha.

Pak jsem několik týdnů čekala a najednou při venčení telefonát z nakladatelství!!! Byla jsem z toho tak na větví, že jsem ignorovala Kosťu, svého psa, nechala ho jít kam chce, až jsem skončila zaseknutá v šípkovém keři a do toho jsem se snažila sofistikovaně odpovídat redaktorce. Došlo na první oťukávání a dotazy.

V redakci potřebovali bližší informace o mě i rukopisu, ale tadááá, já už měla díky dotazníku všechno zpracováno a mohla jsem obratem odpovídat. Poté proběhlo ještě několik upřesňujících telefonátů a na začátku prosince jsem podepisovala licenční smlouvu a nakladatelstvím Alferia. Nejhezčí vánoční dárek, jaký jsem si mohla přát.

Tipy navíc:

Pokud píšete knihu nebo o tom uvažujete, je kromě vyplnění dotazníku je také užitečné:

Pokračování příště.


Kategorie: Více o mně

Publikováno: 20:18 1. 5. 2024

Spojení

Pokud se mnou chcete šamanovat, tak mi napište na email.

Email: konzultace@samanka-z-mesta.cz

Přihlaste se
k odběru

Online seminář

Napsali o mně

5.0
Na základě 11 recenzí
powered by Google
Matěj Čihák
Matěj Čihák
13:06 05 Mar 23
Martina je skvělá! Pokud se zajímáte o šamanismus a chcete se v něm rozvíjet, můžete navštívit její semináře. Nebo pokud jako já řešíte nějaké osobní problémy a hledáte propojení s duchovním světem, můžete zajít na šamanské léčení. Je to jedna z věcí, které mi pomohli a pomáhají na mojí cestě. Díky! *
Tina Hudečková
Tina Hudečková
10:54 15 Feb 23
Moc krásný zážitek, děkuji za nalezení toho co jsem nalézt potřebovala.
Dani 17
Dani 17
20:27 27 Aug 22
Mohu Marti jen doporučit. Úžasná duše... je hrozně fajn. Byla jsem na dvou kurzech co byli peckovní a užila jsem si to... rozhodně mi to mnohé dalo. Já musím říct že jen doufám a to bude asi tak pořád, že se naše cesty znovu střetnou... snad je to vzájemné u mě určitě. Mohu jen doporučit je to nezapomenutelné-ta energie... nádhera. Děkuji!!!♡🦌
Zobrazit všechny recenze
js_loader

Blog