fbpx Zákulisí vzniku knihy: 1. část - Jak to všechno začalo - Šamanka z města

Zákulisí vzniku knihy: 1. část – Jak to všechno začalo

Napsala jsem příběh, jaký bych si sama potřebovala před lety přečíst. Jmenuje se Nora zachraňuje svoji duši. Kniha je aktuálně ve fázi závěrečných úprav úžasné redaktorky a grafiků nakladatelství Alferia. A já vám chci mezitím povědět, jak vznikala.

Dlouho jsem si myslela, že moje psaní je tady od toho, aby podpořilo šamanskou práci. Ale ono to bylo jinak. Šamanismus má podporovat moje psaní. Příběhy jsou priorita. Bylo to velké uvědomění. Když se to ve mně ukotvilo, rozhodla jsem se napsat knihu. Původní příběh byl o tom, jak se hlavní hrdinka ocitla v kómatu a její jemněhmotné tělo vyzvedli duchovní průvodci, aby mohla jít zachránit svou duši. Žádné vjemy v hmotě, pouze putování za záchranou duše. Jenomže to nefungovalo.

Napsala jsem ve wordu asi dvacet stránek a přišla stopka. Nikam se to neposouvalo. Když jsem dokument otevřela, akorát jsem do něj hodinu bez inspirace zírala a zklamaně ho zavřela. Takhle to šlo několik měsíců. Navíc jsem nejbližším lidem v okolí o svých velkých literárních plánech řekla, takže když se zeptali na průběh psaní, bylo mi akorát trapně. Vypisovala jsem si charakteristiku postav, zkoušela různé metody tvůrčího odblokování. Pořád nic. Říkala jsem si, že s románem jsem si asi ukousla moc velké sousto a jestli si nejdřív nedat trénink s kratším textem.

O svém bloku jsem se bavila se spisovatelkou Ingrid Tůmovou, která mi dala naprosto skvělou radu. Nechápu, že mi se znalostí šamanských technik nedošlo samotné, ale znáte to, kovářova kobyla chodí bosa. Ingrid mi řekla, ať se na knihu naladím. Udělám si s ní konstelaci. Vstoupím do ní. Zjistím, co mi chce říct, jaká chce být. Při první možné volné chvíli jsem naladění provedla. Položila jsem si před sebe notýsek, který reprezentoval knihu, zavřela oči a pocitově vstoupila dovnitř. Vnímala jsem mladou ženu, která chodila bezcílně ulicemi města, dokud neuviděla zapadlý tajemný antikvariát. Vešla dovnitř, rozhlížela a v nejspodnější polici viděla zářivou knihu. Vytáhla ji, posadila se do křesla, otevřela ji a z knihy vystoupilo světlo, které ji celou prostoupilo a objalo. Přicházely pocity lásky, vřelosti, tepla a podpory. Taková chce kniha být. Laskavou průvodkyni, rádkyní a kamarádkou v momentech, kdy nikdy jiný není na blízku a nemáte své silné zážitky s kým sdílet.

I já jsem se nechala prostoupit touto energií. Když vize skončila, vystoupila jsem z meditace. No jasně, jak by mohl můj příběh fungovat, když hned začátku čtenáře stresuji kómatem a možností smrti, pokud hrdinka nesplní své úkoly. Konečně jsem našla odvahu starou verzi příběhu pustit k vodě. Dvacet stránek mi tehdy připadalo mnoho a bylo mi líto to celé zahodit. Jinak to ale nešlo. Kniha promluvila a tohle se jí vůbec nelíbilo. Za pár dní nato jsem měla cestu do Ústřední knihovny na Mariánském náměstí a pak, po vzoru ženy z meditace, jsem se šla projít uličkami pražského Starého Města. Skončila jsem v kavárně Jericho. Otevřela jsem notes s poznámkami a začala psát o mladé ženě, která se z Řetězové ulice dostane portálem do tajemného antikvariátu, kde nalézá knihu léčení… Tou světelnou hřejivou knihou je můj román: Nora zachraňuje svoji duši.

Pokračování příště

Tohle je Karel. Hrdinku bude učit šamanské cestování a návod s mapami dostane i čtenář.

Chcete se naladit na „vibe“ knihy? Poslechněte si playlist, který jsem k ní vytvořila.


Kategorie: Síla a magie města, Více o mně

Publikováno: 11:13 11. 4. 2024

Spojení

Pokud se mnou chcete šamanovat, tak mi napište na email.

Email: konzultace@samanka-z-mesta.cz

Přihlaste se
k odběru

Online seminář

Napsali o mně

5.0
Na základě 11 recenzí
powered by Google
Matěj Čihák
Matěj Čihák
13:06 05 Mar 23
Martina je skvělá! Pokud se zajímáte o šamanismus a chcete se v něm rozvíjet, můžete navštívit její semináře. Nebo pokud jako já řešíte nějaké osobní problémy a hledáte propojení s duchovním světem, můžete zajít na šamanské léčení. Je to jedna z věcí, které mi pomohli a pomáhají na mojí cestě. Díky! *
Tina Hudečková
Tina Hudečková
10:54 15 Feb 23
Moc krásný zážitek, děkuji za nalezení toho co jsem nalézt potřebovala.
Dani 17
Dani 17
20:27 27 Aug 22
Mohu Marti jen doporučit. Úžasná duše... je hrozně fajn. Byla jsem na dvou kurzech co byli peckovní a užila jsem si to... rozhodně mi to mnohé dalo. Já musím říct že jen doufám a to bude asi tak pořád, že se naše cesty znovu střetnou... snad je to vzájemné u mě určitě. Mohu jen doporučit je to nezapomenutelné-ta energie... nádhera. Děkuji!!!♡🦌
Zobrazit všechny recenze
js_loader

Blog