fbpx Proč si nehraju na indiány - Šamanka z města

Proč si nehraju na indiány

V rámci šamanských seminářů se člověk seznámí s různými metodami a technikami. Častokrát jsou mnohé přebrány od přírodních národů a kmenových společenství. Vision Questy, potní chýše, léčivé techniky, používání bylin, které u nás nerostou a spolupráce s totemy zvířat, která Evropu neviděla ani z rychlíku. Zpívání písní, které patří někomu jinému, stejně tak jako použití symbolů, které u nás nemají tradici.

Západní člověk stojí před náročným úkolem, kdy se pokouší dávat dohromady svůj duchovní život a léčivé techniky. Křesťanství nám všechno zničilo dlouho předtím, než vyrazilo s kulturní genocidou do dalších koutů světa. Obnovit tyto znalosti je náročné a je přirozené, že se budeme inspirovat na místech, kde ještě nějaké tradice a vědomosti zůstaly.

Nicméně si myslím, že u inspirace bychom měli zůstat. Osobně nevidím smysl kopírovat vedení ceremonií a léčení od tak vzdálených kultur. A to teď nerozebírám ani otázku kulturního vykrádání. Myslím, že bychom měli pracovat s našimi předky a využít možnosti, jaké jsou ukryté zde. Každá krajina má jiné energie, napojme se na ty naše. Je to v naší DNA.

Zkusme hledat různé zapomenuté tradice, hledat odpovědi v meditacích, šamanských cestách, v Akáše, od průvodců (záleží, kam si zrovna chodíte pro info) a postupně přicházet na náš originální přístup k léčení a péči o své psychické a fyzické zdraví.

Tento názor je můj osobní, samozřejmě jsou duše, které v různých kmenech žili a tyto postupy jsou jim blízké. Spíš mi vadí kopírování bez respektování aktuálních souvislostí našeho moderního života.


Kategorie: Více o mně

Publikováno: 11:18 31. 1. 2022

Spojení

Pokud se mnou chcete šamanovat, tak mi napište na email.

Email: konzultace@samanka-z-mesta.cz

Online seminář

Blog