fbpx Proč si nehraju na indiány - Šamanka z města

Proč si nehraju na indiány

V rámci šamanských seminářů se člověk seznámí s různými metodami a technikami. Častokrát jsou mnohé přebrány od přírodních národů a kmenových společenství. Vision Questy, potní chýše, léčivé techniky, používání bylin, které u nás nerostou a spolupráce s totemy zvířat, která Evropu neviděla ani z rychlíku. Zpívání písní, které patří někomu jinému, stejně tak jako použití symbolů, které u nás nemají tradici.

Západní člověk stojí před náročným úkolem, kdy se pokouší dávat dohromady svůj duchovní život a léčivé techniky. Křesťanství nám všechno zničilo dlouho předtím, než vyrazilo s kulturní genocidou do dalších koutů světa. Obnovit tyto znalosti je náročné a je přirozené, že se budeme inspirovat na místech, kde ještě nějaké tradice a vědomosti zůstaly.

Nicméně si myslím, že u inspirace bychom měli zůstat. Osobně nevidím smysl kopírovat vedení ceremonií a léčení od tak vzdálených kultur. A to teď nerozebírám ani otázku kulturního vykrádání. Myslím, že bychom měli pracovat s našimi předky a využít možnosti, jaké jsou ukryté zde. Každá krajina má jiné energie, napojme se na ty naše. Je to v naší DNA.

Zkusme hledat různé zapomenuté tradice, hledat odpovědi v meditacích, šamanských cestách, v Akáše, od průvodců (záleží, kam si zrovna chodíte pro info) a postupně přicházet na náš originální přístup k léčení a péči o své psychické a fyzické zdraví.

Tento názor je můj osobní, samozřejmě jsou duše, které v různých kmenech žili a tyto postupy jsou jim blízké. Spíš mi vadí kopírování bez respektování aktuálních souvislostí našeho moderního života.


Kategorie: Více o mně

Publikováno: 11:18 31. 1. 2022

Spojení

Pokud se mnou chcete šamanovat, tak mi napište na email.

Email: konzultace@samanka-z-mesta.cz

Přihlaste se
k odběru

Online seminář

Napsali o mně

5.0
Na základě 11 recenzí
powered by Google
Matěj Čihák
Matěj Čihák
13:06 05 Mar 23
Martina je skvělá! Pokud se zajímáte o šamanismus a chcete se v něm rozvíjet, můžete navštívit její semináře. Nebo pokud jako já řešíte nějaké osobní problémy a hledáte propojení s duchovním světem, můžete zajít na šamanské léčení. Je to jedna z věcí, které mi pomohli a pomáhají na mojí cestě. Díky! *
Tina Hudečková
Tina Hudečková
10:54 15 Feb 23
Moc krásný zážitek, děkuji za nalezení toho co jsem nalézt potřebovala.
Dani 17
Dani 17
20:27 27 Aug 22
Mohu Marti jen doporučit. Úžasná duše... je hrozně fajn. Byla jsem na dvou kurzech co byli peckovní a užila jsem si to... rozhodně mi to mnohé dalo. Já musím říct že jen doufám a to bude asi tak pořád, že se naše cesty znovu střetnou... snad je to vzájemné u mě určitě. Mohu jen doporučit je to nezapomenutelné-ta energie... nádhera. Děkuji!!!♡🦌
Zobrazit všechny recenze
js_loader

Blog