fbpx Netflix dokument Hříchy naší matky pohledem (nejen) šamanismu - Šamanka z města

Netflix dokument Hříchy naší matky pohledem (nejen) šamanismu

Upozornění: Článek obsahuje spoilery!

Podívala jsem se na Netflix sérii s názvem Hříchy naší matky a inspirovalo mě to k napsání článku. Co se ve zkratce stalo?  Trojnásobná matka Lori Vallow propadla představám o apokalypse a démonech, kteří ovládají lidská těla. Spolu se svým pátým manželem, duchovním představitelem, spisovatelem a hrobníkem Chadem Daybellem, zavraždila několik lidí, či jejich zabití zosnovala. A to včetně svých dvou dětí. Dceři Tylee bylo 16 let, synovi JJ 8 let.

Dokument se spíše do vnitřního světa Lori snaží nahlédnout do života pozůstalých, jak celou situaci vnímali od začátku až do konce. Matka v dokumentu nevypovídá, nicméně jsou tam ukázky z podcastu, který natáčela s dalšími lidmi. Já se na to chci podívat z pohledu (nejen) šamanského. Toho, co tam třeba Lori říkala o „andělech“ a dalších bytostech, se kterými rozmlouvala.

Hříchy naší matky
Sérii nedávno odvysílal Netflix

Pocit výlučnosti a výjimečnosti

Lori vyrůstala v mormonské rodině, konkrétně to byla Církev Ježíše Krista Svatých posledních dnů. Co říká wiki? „Církev Ježíše Krista Svatých posledních dnů se považuje za obnovenou původní církev založenou Kristem a za jedinou církev na světě, která má v současné době kněžskou pravomoc od Boha a tudíž je jako jediná oprávněna Ježíšem Kristem vykonávat spásné obřady evangelia.“

Už to jí od mládí zřejmě dalo pocit výlučnosti a to, že ví víc, než ostatní, „obyčejní“ smrtelníci. Během svého čtvrtého manželství už naplno soustředila na svůj duchovní svět a zcela svým představám propadla po setkáním s Chadem. Co problematického zaznělo v jejích příspěvcích s jejími tzv. duchovními průvodci?

Promluvy s „anděly“

Lori např. říkala, že už skoro nemůže spát, protože k ní celou noc promlouvají „andělé“ a nenechají ji vyspat. Už tady to „smrdí“. Pro pořádek – duchovní průvodci musí naprosto respektovat váš lidský život a potřeby fyzického těla. Světelné bytosti do vás opravdu nehučí ve dne v noci. Navíc, když jim řeknete, že teď na jejich sdělení nemáte čas/náladu/ energii tak to musí respektovat! Už tady je vidět, že Lori channelovala pěknou temnotu.

Vraždy začala plánoval až po seznání s Chadem.

Andělé nedávají rozkazy

Další podezřelá okolnost je ta, že tzv. andělé jí dávali přesné instrukce toho, co má udělat – odstěhovat se na Havaj, s kým se tam setkávat, co dělat. Dostávala přímo příkazy. Naši světelní duchovní průvodci vždy respektují naši svobodnou vůli. Za každých okolností. Nedávají rozkazy. Nedávají konkrétní informace. Otevírají nám dveře na naší cestě, ale nechávají nás, ať si cestu projdeme sami. Radí pomocí metafor, obrazů, aktivačních slov a vět. Neříkají, co máme dělat, protože by nás ochudili o náš duchovní vývoj. Proto jejich rady mohou působit nejasně, nekonkrétně. Ale má to svůj důvod. Rozhodně nám nedají „to do list“, co musíme udělat. (I když kolikrát by to bylo jednodušší, co si budeme povídat.)

Pokud vás téma zajímá víc, podívejte se na můj článek Ke komu mají snadný přístup temné bytosti?

Svoje děti považovala za démony.

Kategorie: Duše a my

Publikováno: 16:22 28. 9. 2022

Spojení

Pokud se mnou chcete šamanovat, tak mi napište na email.

Email: konzultace@samanka-z-mesta.cz

Online seminář

Blog