fbpx Knižní okénko: Delphine de Vigan a román Děti nade vše - Šamanka z města

Knižní okénko: Delphine de Vigan a román Děti nade vše

Od francouzské spisovatelky Delphine de Vigan jsem před lety četla román Podle skutečného příběhu a nemohla jsem se od něj odtrhnout. Pak jsem z nějakého důvodu na autorku zapomněla. Naštěstí jsem „náhodně“ objevila její další román Děti nadevše a kniha nezklamala. Příběh jsem opět zhltla.

Mélanie se touží stát slavnou, což se jí dlouho nedaří. Pak zjišťuje, že své sny si může plnit přes děti, které „pase“ každý den na sociálních sítích. Natáčení zabírá i několik hodin denně, píše jim scénáře, vyjednává spolupráce a reklamu. Zvrat přijde v okamžiku, kdy je její malá dcera unesena. Do příběhu vstupuje vyšetřovatelka Clara, která se naopak snaží o co nejmenší digitální stopu. O to s větším šokem zkoumá svět influencerů a především rodičů vydělávajících na svých vlastních dětech.

Příběh nás zavádí i do budoucnosti roku 2030. Dětští influenceři jsou dospělí a musí se vyrovnávat s tím, že o nich okolí ví téměř vše. Jaké nemoci prodělali, jak u toho vypadali, jaké měli první lásky, všechna ta videa s trapasy, na která internet nezapomíná… Jak tohle všechno ovlivní dospívaní člověka a jeho fungování? Může být jejich život ještě normální? Budou se dál ukazovat na sociálních sítích, protože nic jiného neznají? Nebo naopak utéct co nejdál od moderního světa?

Autorka v závěru představuje dystopický svět a jednu z nejhorších variant. Dokážeme to ještě zvrátit?


Kategorie: Duše a my, Nezařazené

Publikováno: 11:32 19. 1. 2024

Spojení

Pokud se mnou chcete šamanovat, tak mi napište na email.

Email: konzultace@samanka-z-mesta.cz

Přihlaste se
k odběru

Online seminář

Napsali o mně

5.0
Na základě 11 recenzí
powered by Google
Matěj Čihák
Matěj Čihák
13:06 05 Mar 23
Martina je skvělá! Pokud se zajímáte o šamanismus a chcete se v něm rozvíjet, můžete navštívit její semináře. Nebo pokud jako já řešíte nějaké osobní problémy a hledáte propojení s duchovním světem, můžete zajít na šamanské léčení. Je to jedna z věcí, které mi pomohli a pomáhají na mojí cestě. Díky! *
Tina Hudečková
Tina Hudečková
10:54 15 Feb 23
Moc krásný zážitek, děkuji za nalezení toho co jsem nalézt potřebovala.
Dani 17
Dani 17
20:27 27 Aug 22
Mohu Marti jen doporučit. Úžasná duše... je hrozně fajn. Byla jsem na dvou kurzech co byli peckovní a užila jsem si to... rozhodně mi to mnohé dalo. Já musím říct že jen doufám a to bude asi tak pořád, že se naše cesty znovu střetnou... snad je to vzájemné u mě určitě. Mohu jen doporučit je to nezapomenutelné-ta energie... nádhera. Děkuji!!!♡🦌
Zobrazit všechny recenze
js_loader

Blog