fbpx Silové místo v Bulharsku: Pobiti Kamani - Šamanka z města

Silové místo v Bulharsku: Pobiti Kamani

Pobiti Kamani, v překladech Kamenný les, The Stone Forest nebo The Forbidden Forest. Fascinující místo zhruba 20 km na západ od města Varna. Pobiti Kamani je jediná bulharská poušť s plochou zhruba 15 kilometrů, na které jsou obří kamenné sloupy (a další útvary), kterých se tam nachází zhruba 300.

Jak vzniklo Pobiti Kamani?

Vědecké vysvětlení říká, že na tomto místě bylo před 50 miliony lety moře a kameny pochází z mořského dna. Postupně díky přírodním vlivům získaly tyto netradiční tvary. Podle pověsti jsou tyto úkazy zkamenělí Titáni potrestáni bohy za to, že chtěli překazit svatbu mladému páru, který v blízkosti pouště kdysi žil.

V kamenech jsou jasně vidět různé tvary- nějaký vypadá jako lidská tvář, další jako postavy, najdete v nich podobu zvířat, trůnu i fontány. Na mě to spíš působilo jako staré podmořské město, ale to je moje osobní navnímání. Ať je to jakkoliv, je to výjimečné a silové místo. Energie tam frčí, člověk se dostává mimo prostor a čas.

pobiti kamany
Pobiti Kamani 2
Pobiti Kamani 3

Pobiti Kamani – energeticky silné místo

Pánem, který se o místo staral, nám bylo doporučeno kráčet po poušti bosí a dotýkat se kamenů, klidně si na ně sednout, protože očišťují od těžkých energií. Duchové našemu výletu přáli – poprvé za naši dovolenou bylo zataženo a nebyl šílený pařák. Takže jsme měli energii na to si místo pořádně a v klidu projít. Já věděla, že tam musím už ve chvíli, kdy jsem v Praze poprvé viděla fotky místa. Takže pokud se chystáte do Bulharska, toto místo můžu ze srdce doporučit. Protože mi informace z podobných silových míst přicházejí s odstupem, až se ukotví, tak jsem opravdu zvědavá, co se bude dít.

Pobiti Kamani 4
Kamenný les 1
Kamenný les 2

Jak se dostat na Pobiti Kamani?

Praktické informace:

Doprava: Můžete využít městský bus č. 43, zastávka je Slanchevo village. Jízda prý trvá 45 minut. Dá se tam dostat i taxi, cenu neodhadnu. Nás hned na autobusovém nádraží odchytil místní pán a nabídl odvoz kamkoliv. (V Bulharsku docela běžná věc, že vás odchytí místní a nabízí ubytování nebo dopravu.)

Nakonec nás za 50 leva (cca 600 Kč) vzal do Kamenného lesa, počkal na nás na parkovišti, dokud jsme neskončili s prohlídkou a pak nás odvezl do centra Varny. Možná nás napálil, ale cena se mi za jeho službu zdála přijatelná a hlavně nám ušetřil hromadu času a nervů s hledáním a zařizováním hromadné dopravy.

Cena za prohlídku: 5 leva

Doufám, že vám informace pomůžou.

pobliti kamany 6
kamenný les 5

Kategorie: Duše a my

Publikováno: 9:36 18. 8. 2022

Spojení

Pokud se mnou chcete šamanovat, tak mi napište na email.

Email: konzultace@samanka-z-mesta.cz

Přihlaste se
k odběru

Online seminář

Napsali o mně

5.0
Na základě 11 recenzí
powered by Google
Matěj Čihák
Matěj Čihák
13:06 05 Mar 23
Martina je skvělá! Pokud se zajímáte o šamanismus a chcete se v něm rozvíjet, můžete navštívit její semináře. Nebo pokud jako já řešíte nějaké osobní problémy a hledáte propojení s duchovním světem, můžete zajít na šamanské léčení. Je to jedna z věcí, které mi pomohli a pomáhají na mojí cestě. Díky! *
Tina Hudečková
Tina Hudečková
10:54 15 Feb 23
Moc krásný zážitek, děkuji za nalezení toho co jsem nalézt potřebovala.
Dani 17
Dani 17
20:27 27 Aug 22
Mohu Marti jen doporučit. Úžasná duše... je hrozně fajn. Byla jsem na dvou kurzech co byli peckovní a užila jsem si to... rozhodně mi to mnohé dalo. Já musím říct že jen doufám a to bude asi tak pořád, že se naše cesty znovu střetnou... snad je to vzájemné u mě určitě. Mohu jen doporučit je to nezapomenutelné-ta energie... nádhera. Děkuji!!!♡🦌
Zobrazit všechny recenze
js_loader

Blog