fbpx Runy a jejich příběhy •ᚠ Fehu• - Šamanka z města

Runy a jejich příběhy •ᚠ Fehu•

Příběh od spojenců, který slouží k lepšímu naladění se a procítění první runy.

V době se déšť poprvé dostal pod led a dotkl se hlíny, vznikla síla ᚠ. Jako semínko dlouho ukryté pod zemí klíčí nahoru, sílí, roste, dýchá a bere si pro sebe všechnu sílu okolo. Nejdříve vykoukne zpod země malý útlý stonek, pak se přidávají další listy. Jak tisíciletý led ustupuje ze země, okolo prvního semínka začínají rašit ze země další. ᚠ je nejrychlejší, požehnané silou starší než bohové, kteří se mají teprve objevit.  

Jeho energie vzniká ještě předtím, než ji sám velký Odin zavěšený na stromě rozpoznal a dal ji svou podobu. Z malého stonku se mezitím stává keř rostoucí stále výš a šíř. Jeho listy nachází bájná kravička Auðumbla, první zvířecí bytost na zemi. Spase je a celé jejího těla přichází nová životní síla po nekonečné zimě.

Toto bohatství si nenechává pro sebe. Chodí po zemi a osvobozuje další bytosti. Jednou z nich je i Odinův dědeček Buri. Sílu ᚠ nabízí Auðumbla ve svém mléku, protože tato runa nás učí, že o bohatství se máme dělit. Neměli bychom tuto životodárnou a prvotní energii shromažďovat a zadržovat. Když bude bez pohybu, tak naše srdce opět zmrznou.

Fehu je cesta, pohyb, teplo, bohatství a síla.

Přivítám, pokud se bude text šířit a dostávat dál. Avšak prosím o zachování původního změní, mého autorství a také odkaz na webové stránky samanka-z-mesta.cz

Děkuji, Martina Gita Pašingerová


Kategorie: Runy

Publikováno: 13:28 3. 7. 2020

Spojení

Pokud se mnou chcete šamanovat, tak mi napište na email.

Email: konzultace@samanka-z-mesta.cz

Online seminář

Blog